Metodika pro výuku jazyků v raném věku

Metodické materiály pro výuku cizího jazyka ve velmi raném věku vznikly v projektu Vývoj metodiky pro osvojování jazyka ve velmi raném věku (Development of Methodology for Very Early Language Learning, Program celoživotního vzdělávání).

Metodiky byly pretestovány v Klubech pro batolata - Máma, táta a já. Kluby, kde byla tato metodologie ověřována, vznikly v několika evropských zemích v rámci předcházejícího projektu Máma, táta a já – Klub pro batolata (Mum, Dad and Me – Toddlers' Club, Sokrates). Tyto kluby navštěvovaly dvouleté děti v doprovodu jednoho z rodičů, v některých případech v doprovodu prarodičů či opatrovnic apod. Materiály se proto doporučují jako pomůcka pro dvouleté a tříleté děti při raném zahájení osvojování si cizího jazyka.

Klub pro batolata při ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12 je jedním z klubů, které byly v těchto projektech zapojeny.

Publikace ke stažení (viz níže)

• Metodika pro učitele (Teacher's Resource Book)
  • Průvodce pro rodiče (Parent's Guide)
  • Pracovní sešit (Workbook) - ve francouzštině

Součástí souboru metodických materiálů jsou také videa Příběhy Žabáka Froggyho (Froggy's Stories, ve formátu MPEG).

Více inspirace k výuce jazyků ve velmi raném věku najdete také na Facebooku

Přiložené soubory:

Publikována: 18.4.2015