Máma, táta a já - Klub pro batolata

MŠ Klub pro batolata - logoČinnost klubu byla v naší školce zahájena v září 2005 v rámci experimentálního projektu EU, do kterého bylo zapojeno celkem pět evropských zemí. Cílem projektu bylo umožnit jazykové vzdělávání dětem v co nejútlejším věku. Od září roku 2006 jsme navázali na úspěšný rok 2005 a otevřeli jsme dvě skupiny po osmi dětech.

Dvouleté děti navštěvují klub dvakrát týdně s jedním ze svých rodičů nebo prarodičů. Blízkost dobře známé osoby jim dává pocit bezpečí a snadněji se tak odhodlají zkusit nové činnosti. Aktivní účast rodiče při všech činnostech motivuje děti k výuce anglického jazyka, která probíhá formou her, písniček, vyprávění pohádek, čtení knížek, poslouchání příběhů či výtvarných činností.

MŠ Klub pro batolata

Pozornost dětí je udržována pestrostí aktivit a množstvím názorných pomůcek, které jsou pečlivě vybírány. Používají se písničky, prstoví maňásci, plyšová zvířata, obrázky a mnoho dalších materiálů. Anglické písničky a říkanky jsou vybírány tak, aby bylo možné jejich pohybové či výtvarné znázornění, a tedy snadné pochopení jejich obsahu.

V klubu je při komunikaci s dětmi používán výhradně anglický jazyk a děti jsou záhy schopné porozumět jednoduchým větám a samy také používat jednotlivá anglická slovíčka či zpívat písničky.

Návštěva klubu umožní velmi malým dětem odposlouchat jiný jazyk, než je jejich mateřský, přirozenou a zábavnou formou.

Klub se koná dvakrát týdně, jedno setkání trvá 45 min. Ve skupině je 8 dětí se svým doprovodem.

Publikována: 18.4.2015

Naposled upravena: 30.8.2017

Vytvořil(a): Administrátor Webu

  Kalendář

Pondělí 19.8.

Hlavní prázdniny

Úterý 20.8.

Hlavní prázdniny

Středa 21.8.

Hlavní prázdniny

Čtvrtek 22.8.

Hlavní prázdniny

Pátek 23.8.

Hlavní prázdniny

Sobota 24.8.

Hlavní prázdniny

Neděle 25.8.

Hlavní prázdniny