Žákovský parlament ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12

Žákovský parlament je nezávislým sdružením žáků školy.

Skládá se z volených zástupců tříd počínaje čtvrtým ročníkem.

Při hlasování má každá třída jeden hlas bez ohledu na to, kolik jejích zástupců je na jednání přítomno (maximální počet žáků za třídu: 3).

Žáci jsou iniciátory jednotlivých aktivit, učitelé pověření koordinací parlamentu (ve školním roce 2017/2018 Veronika Hanušová a Michal Lokaj) na těchto akcích pouze zajišťují dozor.

Hlavním smyslem parlamentu je přicházet s podněty směřujícími k obohacení a zlepšení života školy ve výuce i mimo ni.

Žákovský parlament spolupracuje na jednotlivých aktivitách s Komunitním centrem a mateřskou školou, případně s dalšími zájemci.

Mimo tradiční akce (Pohádkový les, Mikulášská nadílka, Angel má talent, Den Země, Den dětí, Posezení u ohně, Mozaika, Zahradní slavnost), jež organizujeme nebo se na nich spolupodílíme, bychom se v letošním školním roce chtěli zaměřit na spolupráci s partnerskou školou v zahraničí a environmentální výchovu.

Na jednání Žákovského parlamentu mohou zcela výjimečně po předchozí domluvě vstoupit i zájemci z mimoškolní komunity s přínosnými návrhy. Vzhledem k časovým omezením nemůže parlament umožňovat pravidelné „vstupy“ a zároveň vyhovět všem požadavkům, za což se předem omlouváme.

Za konkrétní akce zodpovídají jednotliví žáci.

V průběhu září bude zvolen předseda parlamentu, který bude jeho „hlavní tváří“.

Publikována: 18.4.2015

Naposled upravena: 28.8.2017

Vytvořil(a): Administrátor Webu

2.B Vánoční dílna
08:45 - 11:00

Dopolední vánoční tvoření Potřebujeme nůžky, lepidlo, trpělivost a dobrou náladu

Úterý 19.12.

Jak jsem se ztratil 5.E

Malý Pavlík Tesař se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi. A protože příliš nespěchal domů, procházel se vánoční Prahou. Potkal Pána s kaprem, netýkavou holčičku, co jde tatínkovi pro pivo, posledního pražského lampáře, navštívil Bílou labuť a peklo (vlastně sklad jedné hospody na Václavském náměstí), ale hlavně se seznámil s pošťákem Klementem a jeho koníkem Karličkou. Klement mu věnoval podivuhodné loutkové divadélko, ve kterém jsou loutky nejen Pavlíka samotného, ale všech, které toho dne potkal, včetně snové Andersenovy Holčičky se sirkami... Autor úpravy a režisér Jan Borna dal příběhu formu divadelní revue a doslova ji prošpikoval naživo hranými hity let šedesátých.

Divadlo V Dlouhé
10:00 - 12:00

Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka

4.E - Divadelní představení, Jak jsem se ztratil
10:00 - 11:00

Divadlo v Dlouhé

Vanocni setkani 5.E
18:00 - 20:00

Zveme vsechny rodice a pribuzne na vanocni setkani v KC. Deti si pro vas pripravily vanocni Jarmark a zivy Betlem.  Doufame, ze si spolu uzijeme vanocni atmosferu a naladime se na nadchazejici svatky.

Vánoce u Andělů
4.E - Vánoční představení, Coro Picolo a Dětská scéna Jaga
09:00 - 11:00

Národní dům Na Vinohradech

Vylet na Staromestke namesti 5.E
10:00 - 12:00

Vyrazime na trhy na Staromestskem namesti. Podivame se na misto popravy 20ti ceskych panu. Vyfotime se u vanocniho stromecku a podivame se na vanocni trhy.

Tridni besidka, kam prijde i Jezisek
08:00 - 12:00

Udelame si tridni besidku. Nadelime drobne laskominy lesnim zviratkum a vyrobime si vanocni pomeranc.   POZOR odpoledni vyucovani odpada. Deti konci ve 12 h

Vánoční besídka

Ve třídě budeme mít vánoční den - cukroví, dárky, vánoční písně, zvyky apod. Bližší info rozešlu emailem.

Vánoční besídka
08:15 - 12:50