Žákovský parlament ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12

Žákovský parlament je nezávislým sdružením žáků školy.

Skládá se z volených zástupců tříd počínaje čtvrtým ročníkem.

Při hlasování má každá třída jeden hlas bez ohledu na to, kolik jejích zástupců je na jednání přítomno (maximální počet žáků za třídu: 3).

Žáci jsou iniciátory jednotlivých aktivit, učitelé pověření koordinací parlamentu (ve školním roce 2018/2019 Veronika Hanušová a Michal Lokaj) na těchto akcích pouze zajišťují dozor.

Hlavním smyslem parlamentu je přicházet s podněty směřujícími k obohacení a zlepšení života školy ve výuce i mimo ni.

Žákovský parlament spolupracuje na jednotlivých aktivitách s Komunitním centrem a mateřskou školou, případně s dalšími zájemci.

Mimo tradiční akce (Pohádkový les, Mikulášská nadílka, Angel má talent, Den Země, Den dětí, Posezení u ohně, Mozaika, Zahradní slavnost), jež organizujeme nebo se na nich spolupodílíme, bychom se v letošním školním roce chtěli zaměřit na spolupráci s partnerskou školou v zahraničí a environmentální výchovu.

Na jednání Žákovského parlamentu mohou zcela výjimečně po předchozí domluvě vstoupit i zájemci z mimoškolní komunity s přínosnými návrhy. Vzhledem k časovým omezením nemůže parlament umožňovat pravidelné „vstupy“ a zároveň vyhovět všem požadavkům, za což se předem omlouváme.

Za konkrétní akce zodpovídají jednotliví žáci.

V průběhu září bude zvolen předseda parlamentu, který bude jeho „hlavní tváří“.

Publikována: 18.4.2015

Naposled upravena: 11.10.2018

Vytvořil(a): Administrátor Webu

5.E - Finanční gramotnost
Výlet do ZOO 1.E
08:00 - 15:00

Pojedeme do ZOO .   Máme objednaného průvodce, budeme si povídat o zajímavých zvířatech ... Zpět pojedeme parníkem.   S sebou v malém batůžku: pití, drobné kapesné, svačina (větší oběd bude odhlášen), pláštěnka   Sportovní oblečení dle počasí   Vstupné+parník Kč 230,--

Finanční gramotnost
08:00 - 10:00

Úterý 18.6.

3.B Fotografování
08:15 - 10:00

Společná třídní fotografie 40,- Skupinka 30,- (Platí ji každý, kdo je na fotce.)

Zahradní slavnost
15:00 - 17:00

Prosíme, rodiče o účast na Zahradní slavnosti, ať si společně užijeme příjemné odpoledne plné her a aktivit a děti se mohou pohybovat po areálu bez omezení s Vámi. Prosím všechny děti o účast v kostýmu - oblečení za 100 let, děti za 100 let.

Exkurze
Kino - Čtyřlístek 1.E
09:30 - 11:00

Budeme vybírat Kč 60,- na představení

MOZAIKA

celoškolní projektový den MOZAIKA na téma Hry a Hraní

Mozaika
MOZAIKA - projektový den
08:15 - 12:50

20. 6. bude celý den probíhat letošní projektový den MOZAIKA. Téma dílny jsou Hry a hraní.   Protože je téma hodně široké, věřím, že všichni najdeme nápady na tvořivé aktivity (společenské, deskové, sportovní hry, divadlo, hudba, výtvarné aktivity, výroba vlastních her a  hraček ....).   Ve třídě 2.A budeme vytvářet vlastní hry (deskové, karetní, logické ...) V případě potřeby náročnějších materiálů, prosím donést.   Rodiče jsou vítáni nám přijít pomoci hry vyrábět a hrát a užít si společné dopoledne.

3.B Návštěva knihovny
12:10 - 12:50

Poslední společná výměna knížek. Přes prázdniny návštěva knihovny v domácí režii.

5.E - Fotografování žáků
Fotografování tříd
Fotografování 2.A
08:35 - 08:45

Fotografování tříd na hlavní budově.

Jak se dělá kniha 1.E
09:00 - 12:00

workshop o knize v nakladatelství Děti se dozví, jak se kniha dělá a sami si jednu vyrobí