Poslání školní družiny

Školní družina (ŠD) tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině, není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vyučování. Hlavním posláním ŠD je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku, rekreace žáků a dohled nad žáky.

Školní družina je zařízení pro zájmové vzdělávání žáků 1. – 4. ročníku.

Je v provozu v pracovní dny v určených prostorách školy:

RANNÍ DRUŽINA

Oddělení ranní ŠD pro zapsané žáky do školní družiny je v provozu od 6,30 v prostorách určených v budově Angelovova. Příchod dětí je možný do 7,40. V pozdějších hodinách nebude již dítě do ranní ŠD přijato z důvodu organizace převádění dětí na budovy Rakovského a Mladenovova. Žák musí být zákonným zástupcem osobně předán do ranní ŠD službu konající vychovatelce!

Ranní ŠD pro žáky z budovy Angelovova

Žáci z ranní družiny, kteří mají kmenovou třídu na budově Angelovova, jsou převáděni pověřeným pedagogickým pracovníkem, zpravidla vychovatelkou konající službu v ranní ŠD ke společným šatnám v 7,50.

Ranní ŠD pro žáky z budovy Mladenovova

Žáci z ranní družiny, kteří mají kmenovou třídu na budově Mladenovova, jsou převáděni pověřeným pedagogickým pracovníkem, zpravidla vychovatelkou konající službu v ranní ŠD. Odchod v 7,40. Příchod na budovu Mladenovova do 8,00.

Ranní ŠD pro žáky z budovy Rakovského

Děti z ranní ŠD, kteří mají kmenovou třídu na budově Rakovského, jsou převáděni pověřeným pedagogickým pracovníkem. Odchod z budovy Angelovova v 7,40. Příchod na budovu Rakovského do 8,00.

ODPOLEDNÍ DRUŽINA

Budova Angelovova

Provoz odpolední ŠD na budově Angelovova: účastníci ŠD 1.-3.tříd zpravidla zůstávají do 14,45 hodin ve svých kmenových třídách. Účastníci ŠD 4.tříd jsou po vyučování převáděni do společných prostor ŠD 4.tříd.

V 15,00 hodin jsou žáci ŠD 1.-3.tříd předáváni do společného oddělení ŠD na budově Angelovova. Provoz ŠD na budově Angelovova končí v 17,00 hodin.

Budova Mladenovova

Provoz odpolední ŠD na budově Mladenovova: účastníci ŠD zpravidla zůstávají do 14,45 hodin ve svých kmenových třídách. V 15,00 hodin jsou předáváni do společného oddělení ŠD jednotlivých ročníků. V 16,00 hodin jsou žáci předáváni podle jmenného seznamu do společné ŠD. Provoz ŠD na budově Mladenovova končí v 17,00 hodin.

Budova Rakovského

Provoz odpolední ŠD na budově Rakovského: účastníci ŠD zpravidla zůstávají do 14,45 hodin ve svých kmenových třídách. Poté s pedagogickým doprovodem přecházejí do společné družiny na budovu Angelovova. Provoz ŠD na budově Angelovova končí v 17,00 hodin.

Zázemí školní družiny

ŠD využívá školní zahradu, školní hřiště, tělocvičnu, hernu a prostory Komunitního centra. Školní zahrada, školní hřiště u budovy Mladenovova a hřiště u budovy Angelovova nejsou určeny pro veřejnost, pouze pro žáky zapsané do školní družiny.

Po vyzvednutí dítěte ze školy, musí rodiče z bezpečnostních důvodů opustit areál školy.

Činnosti ŠD

ŠD realizuje výchovně vzdělávací činnost formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností, činností vedoucích k prevenci rizikového chování; umožňuje žákům přípravu na vyučování.

Náležitou pozornost věnují vychovatelky výchově ke zdravému životnímu stylu, pečlivě sledují případné projevy zneužívání návykových látek a ostatní sociálně patologické jevy.

Publikována: 20.4.2015

Naposled upravena: 20.9.2016

Vytvořil(a): Administrátor Webu

2.B Vánoční dílna
08:45 - 11:00

Dopolední vánoční tvoření Potřebujeme nůžky, lepidlo, trpělivost a dobrou náladu

Úterý 19.12.

Jak jsem se ztratil 5.E

Malý Pavlík Tesař se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi. A protože příliš nespěchal domů, procházel se vánoční Prahou. Potkal Pána s kaprem, netýkavou holčičku, co jde tatínkovi pro pivo, posledního pražského lampáře, navštívil Bílou labuť a peklo (vlastně sklad jedné hospody na Václavském náměstí), ale hlavně se seznámil s pošťákem Klementem a jeho koníkem Karličkou. Klement mu věnoval podivuhodné loutkové divadélko, ve kterém jsou loutky nejen Pavlíka samotného, ale všech, které toho dne potkal, včetně snové Andersenovy Holčičky se sirkami... Autor úpravy a režisér Jan Borna dal příběhu formu divadelní revue a doslova ji prošpikoval naživo hranými hity let šedesátých.

Divadlo V Dlouhé
10:00 - 12:00

Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka

4.E - Divadelní představení, Jak jsem se ztratil
10:00 - 11:00

Divadlo v Dlouhé

Vanocni setkani 5.E
18:00 - 20:00

Zveme vsechny rodice a pribuzne na vanocni setkani v KC. Deti si pro vas pripravily vanocni Jarmark a zivy Betlem.  Doufame, ze si spolu uzijeme vanocni atmosferu a naladime se na nadchazejici svatky.

Vánoce u Andělů
4.E - Vánoční představení, Coro Picolo a Dětská scéna Jaga
09:00 - 11:00

Národní dům Na Vinohradech

Vylet na Staromestke namesti 5.E
10:00 - 12:00

Vyrazime na trhy na Staromestskem namesti. Podivame se na misto popravy 20ti ceskych panu. Vyfotime se u vanocniho stromecku a podivame se na vanocni trhy.

Tridni besidka, kam prijde i Jezisek
08:00 - 12:00

Udelame si tridni besidku. Nadelime drobne laskominy lesnim zviratkum a vyrobime si vanocni pomeranc.   POZOR odpoledni vyucovani odpada. Deti konci ve 12 h

Vánoční besídka

Ve třídě budeme mít vánoční den - cukroví, dárky, vánoční písně, zvyky apod. Bližší info rozešlu emailem.

Vánoční besídka
08:15 - 12:50