Školní poradenské pracoviště POROZUMĚNÍ

Všechny nabízené standardní služby a aktivity jsou poskytovány zájemcům zdarma.

Školní poradenské pracoviště sídlí v hlavní budově školy (Angelovova 3183). Lze se na něj obrátit prostřednictvím třídního učitele, vedení školy či přímo.

Tel.: 261 397 117

Tým poradenského pracoviště

• Mgr. et Mgr. Kostadin Petrov Panushev, školní/poradenský psycholog, 261 397 117, Po - Čt.: 7:30 - 15:30 hod., konzultace rodiče po předchozím objednání.
  • PaedDr. Iva Cichoňová, výchovný poradce a kariérové poradenství, 261 397 121
  • PaedDr. Dana Osvaldová, školní speciální pedagog, 261 397 123
  • Mgr. Michal Lokaj, školní metodik prevence rizikového chování a koordinátor pro vzdělávání cizinců, 261 397 111 (recepce školy)

Velikost školy a široký záběr péče o jednotlivé žáky vyžaduje, aby se na školní psychologické a speciální pedagogické práce na ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12 podílel celý tým odborníků.

Na škole působí školní psycholog, školní speciální pedagog, školní metodik prevence, výchovný a kariérový poradce, sociální pedagog a koordinátor pro vzdělávání cizinců.

Školní psycholog

Podpora žákům

• individuální péče (konzultace, poradenství)
  • individuální konzultace při studijním selhávání či výchovných obtížích
  • náslechy ve vyučovacích hodinách u žáků ohrožených selháváním
  • koordinace další odborné péče
  • vedení třídních kolektivů (sám i ve spolupráci s TU) - třídnické hodiny, diagnostika třídy

Podpora rodičům

• individuální konzultace při studijních a výchovných problémech dětí
  • poradenství (psychologické, pedagogické, karierové)
  • koordinace další odborné péče (PPP Praha 12, OSPOD, SVP, SPC, obvodní lékař, dětský psychiatr)

Podpora pedagogům

• konzultace pro učitele
  • pomoc při vedení třídních kolektivů
  • individuální konzultace v oblasti výukových problémů a problémů s chováním žáků

Mgr. et Mgr. Kostadin Petrov Panushev
Pracovní doba: pondělí - čtvrtek: 7:30 - 15:30 hod.; konzultace pro rodiče po předchozím objednání
Telefon do kanceláře: 261 397 117
Email: panushev@zsangel.cz

Školní speciální pedagog

• reedukace specifických poruch učení
  • nápravná cvičení specifických poruch učení u žáků na prvním i druhém stupni
  • úzká spolupráce se školním psychologem a třídním učitelem při sestavování IVP
  • příprava podkladů pro speciálně pedagogická vyšetření žáků

PaedDr. Dana Osvaldová
konzultace: po předchozí domluvě
Tel.: 261 397 123
Email: osvaldova@zsangel.cz

Školní metodik prevence rizikového chování

• předává informace o problematice rizikového chování ostatním pedagogům, žákům a rodičům
  • zajišťuje a koordinuje práci jednotlivých učitelů a externích spolupracovníků v rámci prevence rizikového chování, podílí se na analýze současného stavu a zároveň na řešení jednotlivých problémů
  • provádí vyhledávání žáků s projevy rizikového chování ve třídách
  • zodpovídá za realizaci Minimálního preventivního programu
  • spolupracuje s vedením školy, výchovným poradcem, školním psychologem, speciálním pedagogem, třídními učiteli, ostatními pedagogy, rodiči a s obvodními a krajskými metodiky prevence a protidrogovými koordinátory, s institucemi státní správy, policie a krizovými centry

Mezi rizikové jevy v chování žáků patří: šikana, násilí, záškoláctví, užívání návykových látek (tabák, alkohol, omamné a psychotropní látky), nelátkové závislosti (gambling, problémy spojené s nezvládnutým využíváním PC apod.), kriminalita, delikvence, vandalismus, užívání anabolik a steroidů, sexuálně-rizikové chování, rasismus, xenofobie, intolerance a antisemitismus, komerční zneužívání dětí, týraní a zneužívání dětí, poruchy příjmu potravy.

Soubory ke stažení:

Mgr. Michal Lokaj
261 397 111 (recepce školy)
Email: lokaj@zsangel.cz
Konzultační hodiny: po dohodě

Výchovný poradce a kariérové poradenství

• poskytuje konzultace pro žáky a rodiče k řešení vzdělávacích a výchovných problémů
  • ve spolupráci se školním psychologem pomáhá při řešení konfliktních situací ve škole (žák-učitel-rodiče), případně zajišťuje výchovná opatření v rámci školy (IVÝP, výchovná komise)
  • v této souvislosti zprostředkuje a zajišťuje spolupráci školy s odbornými pracovišti (PPP, SPC, zdravotnictví) a s orgány státní správy (kurátor pro mládež, sociální kurátor, policie, krizová centra)
  • ve spolupráci se školním speciálním pedagogem zajišťuje agendu žáků se specifickými vzdělávacími potřebami, integrovaných v běžných a specializovaných třídách
  • poskytuje poradenskou činnost pro žáky a rodiče při volbě studijního zaměření
  • zajišťuje dostupné informační materiály pro žáky k volbě studijního zaměření