Alergeny ve školní jídelně

Dne 13. prosince 2014 nabývá účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Podle něho se musí každý spotřebitel dozvědět, zda se v nabízené potravině nebo pokrmu vyskytují alergeny, jejichž seznam je v nařízení uveden. Každý členský stát si pak může rozhodnout o konkrétních způsobech, jakými o tom bude spotřebitel informován.

Seznam alergenů najdete níže, dále na nástěnce u jídelníčku ve školní jídelně a na dveřích u objednávkového snímače v hale před jídelnou. V jídelním lístku jsou alergeny uvedené číslem v závorce.

ŠJ

Přiložené soubory: