EDUGATE

Závěrečné setkání partnerských zemí projektu EDUGATE

EDUGATE

Tříletý projekt EDUGATE - multilingvní vzdělávání dětí v raném věku se chýlí ke konci. Partneři ze Slovinska přivítali ve dnech 6.6 – 7.6. 2019 své kolegy ze Švédska, Itálie, Lotyšska, Polska a České republiky v Rimských Toplicích. Mezinárodní tým načerpal inspiraci v mateřské a základní škole v malebném městečku Radeče, jehož krásy nám byly ukázány průvodkyní. Místní mateřská škola patří do mezinárodního systému škol vzdělávaných podle programu Reggio Emilia. Zmíněný přístup vychází z principů výzvy k učení, která se v rukách dětí mění v projekt. Děti si osvojují například manipulaci s reálnými předměty a často experimentují.

Následující den se partneři jednotlivých zemí podělili o průběh závěrečné konference v dané zemi. Mgr. Marie Horčičková, zástupkyně ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12, prezentovala jednotlivé body květnové konference v Praze. Další součástí práce byla příprava finální podoby posledního výstupu z projektu, konkrétně osnovy pro nové profesní kurikulum. Manuál bude sloužit jako pomůcka při vzdělávání učitelů a při aplikaci multilingvního vzdělávání do praxe. Nemalým cílem je rovněž zajištění kontinuity sdílení dosažených výstupů a materiálů prostřednictvím webových stránek a Facebookového profilu.

Publikován: 29.8.2019

Naposled upraven: 10.10.2019