Příměstský tábor - ohlédnutí

V rámci podpory dobrého startu do nového školního roku jsme připravili příměstský tábor, který se konal od 21. do 25.sprna. Tábor byl určen zejména dětem s odlišným mateřským jazykem ve věku od 6 do 10 let.

Příměstský tábor byl realizován z důvodu podpory a posílení inkluzivních podmínek pro žáky s OMJ. Jeho cílem bylo především vytvořit těmto dětem “dobrý start” do dalšího školního roku a před nástupem do školy jim poskytnout  možnost se pohybovat ve společném prostředí s žáky intaktními.

Příměstského tábora se zúčastnilo 14 dětí, z toho 10 dětí s OMJ. Pro děti jsme připravili mnoho zábavných aktivit – seznamovací a společenské hry,  sportovní i rukodělné činnosti a didaktické hry k rozšíření jazykových znalostí a upevnění dosavadních vědomostí. Z důvodu extrémních teplot jsme upravili aktivity. Místo plánované návštěvy zoologické zahrady jsme zvolili Muzeum fantastických iluzí.

Děkujeme jedné z maminek za upečení koláčů k divadelnímu představení. Děti si následně moc pochutnaly.

Fotky najdete zde.

Tato akce probíhá v rámci projektu „Podpora integrace cizinců MČ Praha 12 – rok 2023“ podpořeného Ministerstvem vnitra ČR v rámci dotačního programu Projekty obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2023.

Publikován: 8.9.2023

Vytvořil(a): Jana Prášilová