Projektové setkání EDUGATE

Multijazyčné vzdělávání v raném věku

Základní škola a mateřská škola ANGEL v Praze 12 se v týdnu 9. – 13.10. 2017 stala hostitelskou institucí mezinárodního setkání projektu EDUGATE  - Multijazyčné vzdělávání v raném věku. Této akce se zúčastnilo 30 učitelů  z Itálie, Švédska, Finska, Slovinska, Polska, Lotyšska a České republiky. Úvodní setkání proběhlo ve Viničním domku, kde zástupci partnerských zemí představili multijazyčné vzdělávání na domovských školách. Kolegové měli také možnost navštívit některé vzdělávací instituce a porovnat jednotlivé přístupy k mnohojazyčnému vzdělávání.

Cílem učitelů předškolního věku bylo sdílet své zkušenosti s multilingvním/bilingvním vzděláváním a pracovat na vzdělávacím programu projektu. Publikace pomůže zlepšit didaktické dovednosti učitelů v oblasti mnohojazyčného vzdělávání dětí v raném věku.

Revizi původního příspěvku z 1. 11. 2017 provedl Administrátor webu.

Publikován: 6.3.2018

Vytvořil(a): Vladimír Bílek