EDUGATE LTTA setkání v Rize

Lednové setkání projektu EDUGATE, multilingvní vzdělávání dětí v raném věku, proběhlo od 23.1. do 25.1. 2019 v Lotyšsku. Partneři projektu přivítali své kolegy ze Švédska, Slovinska, Itálie, Polska a České republiky v Rize.

Prvním cílem setkání bylo zhodnocení finální verze didaktických materiálů pro učitele mateřských škol. Jejich sestavení pomůže usnadnit realizaci vzdělávání, které podpoří zejména děti z multilingvního prostředí. Zástupkyně ředitele Mgr. Marie Horčičková ze Základní školy a mateřské školy ANGEL v Praze 12 měla se svým týmem možnost navštívit několik lotyšských školek, které se zaměřují na vzdělávání dětí od prvního roku života.

Druhým cílem bylo projednání a stanovení dalších kroků v projektu. Koordinátoři jednotlivých zemí navrhli osnovu manuálu, který bude sloužit jako pomůcka při vzdělávání učitelů a při aplikaci multilingvního vzdělávání do praxe. Každá země se zaměří na jinou část dokumentu podle silných stránek svého vzdělávacího systému. Všechny země se také připravují na závěrečnou projektovou konferenci, která proběhne v každé zemi nejpozději do června 2019.

Publikován: 5.2.2019

Vytvořil(a): Vladimír Bílek