Druhé EDUGATE LTTA setkání v Piacenze

Partnerské země si při březnovém setkání projektu EDUGATE, multilingvní vzdělávání dětí v raném věku, stanovily jako cíl přípravu didaktických materiálů pro učitele mateřských škol. Jejich sestavení pomůže usnadnit realizaci vzdělávání, které podpoří zejména děti z multilingvního prostředí.

Zhodnocení didaktických materiálů a jejich úprava do finální podoby se uskutečnila v týdnu od 8.10. do 12.10. 2018 na druhém LTTA (Learning Teaching Training Activities) setkání. Hostitelskou zemí byla Itálie. Koordinátoři projektu přivítali své kolegy v malebné Piacenze.

Partneři ze Švédska, Slovinska, Lotyšska, Polska a České republiky měli možnost nahlédnout do multilingvního vzdělávání v jednotlivých zemích prostřednictvím sdílení jednotlivých výukových postupů. Prvním cílem setkání bylo upravit již otestované didaktické materiály tak, aby zefektivnily výuku v ostatních zemích. Druhým cílem bylo nabývání zkušeností z italského předškolního vzdělávacího systému. Zástupkyně ředitele Mgr. Marie Horčičková ze Základní školy a mateřské školy ANGEL v Praze 12 se se svým týmem podílela na prezentaci didaktických materiálů otestovaných v mateřské školce ANGELKA a úpravě výukových materiálů z partnerských zemí. Český tým měl možnost navštívit italské školky, které se zaměřují na vzdělávání dětí od prvního roku života.

Dalším krokem v projektu je překlad aktivit do všech partnerských jazyků. Následně se rozšíří na mezinárodní úrovni, aby byly podpořeny všechny organizace, které se zabývají vzděláváním v raném věku.

Publikován: 1.11.2018

Vytvořil(a): Vladimír Bílek