Rodičovská kavárna Angel

Rodičovská kavárna s tématem "NEJSOU STEJNÉ. Jak zohlednit vrozené rozdíly mezi dětmi ve výchově a výuce?" se uskuteční v pondělí 8. října a druhá kavárna 15. října 2018 v prostorách ZŠ Angel. Rodičovské kavárny navazují na projekt MAP Praha 12 a spadají pod Operační program Šablony pro MŠ a ZŠ.

Milí rodiče, vítáme vás v novém školním roce. Hned na úvod jsme pro vás připravili rodičovskou kavárnu na nové téma, které vás jistě zaujme.

Název nové kavárny zní "NEJSOU STEJNÉ. Jak zohlednit vrozené rozdíly mezi dětmi ve výchově a výuce?". V kavárně si na příkladech dětí ukážeme, jak se jednotlivé typy „nastavení mozku“ liší a jak to zohlednit ve výchově a vzdělávání. 

Děti nejsou stejné. Už od mala hraje v jejich vývoji významnou roli typ osobnosti, který je dán vrozeným „nastavením mozku“. Díky tomu potřebuje jedno dítě stabilitu a předvídatelnost, zatímco druhé spíš nová prostředí a změny. Jedno rádo používá osvědčené postupy, jiné hledá vlastní cesty. Někdo věří jenom tomu, na co si může sáhnout a učí se praktickou zkušeností, jiný spíš bádá ve své hlavě. Někdo potřebuje dopředu plánovat, jiný se přizpůsobuje tomu, jak se situace vyvíjí. Tyto vrozené potřeby se promítají i do učení – když je nemají děti naplňovány, ztrácejí vnitřní motivaci a vyrušují, zlobí, polemizují s učitelem nebo tiše trpí.

Kavárnu pro vás připravila Šárka Miková, psycholožka, která přes 20 let poskytuje poradenství dospělým i dětem, školám i firmám, v oblasti výchovy, vzdělávání, motivace, osobního rozvoje i práce s týmy. Ve své práci využívá Teorii typů, díky které můžeme rozumět vrozeným rozdílům mezi lidmi a využívat je ke zlepšení výchovy, učení, komunikace a spolupráce. Je autorkou knihy NEJSOU STEJNÉ: Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě. Mea Gnosis, Praha, 2018.

Více informací naleznete také na www.teorietypu.cz nebo www.facebook.com/teorietypu.

 

V budově ZŠ Angel se uskuteční dvě přednášky, dvě za sebou jdoucí pondělí od 17:30 h. Níže naleznete registrační formuláře, vyberte si, které datum vám lépe vyhovuje.

 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ 8.10.2018

 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ 15.10.2018

 

Na setkání s vámi se těší Šárka Miková a Spolek Angel.

Šárka Miková

 

Publikován: 24.9.2018

Vytvořil(a): Andrea Melzerová

  Kalendář