ZŠ Angel a projekt Uzavřený cyklus jídla do škol ve spolupráci s KOKOZA, o.p.s.

Máme pilotní školu!

 

Znáte školu, kde si žáci pěstují bylinky a zeleninu ve vlastnoručně vyrobených záhonech, sklizeň pomáhají zpracovat a její zbytky pak vracejí do půdy? Kde zvířecími mazlíčky jsou žížaly v kompostérech? A místem pro setkávání rodičů, dětí a učitelů školní komunitní zahrada?

V pražských Modřanech zrovna jedna taková vyrůstá. Základní školu Angel jsme totiž vybrali jako pilotní pro náš projekt Uzavřený cyklus jídla do škol.

S nabídkou zapojit svoje žáky do celoroční péče o půdu, záhony i kompost jsme na začátku školního roku obeslali víc než stovku pražských škol (pilotní projekt zatím běží jen pro území Prahy). Ozvalo se nám jich deset a z nich jsme vybrali ty, které mají 1. a 2. stupeň, školní zahradu, kterou chtějí opečovat, a hlavně dostatek nadšení pro celou myšlenku uzavřeného cyklu jídla. U workshopů a přednášek to totiž opravdu nekončí, se školou budeme v intenzivním kontaktu celý rok až do závěrečné zahradní slavnosti, kde se děti i učitelé podělí o radost ze vzrostlé zahrady se svými rodinami a přáteli.

Modřanská škola Angel je tou první vyvolenou i díky počtu žáků, kterých je skoro 800. Moc se proto tešíme na to, kolik dobrot společně vypěstují a jak rychle jim s pomocí žížalího kompostu zahrada poroste pod rukama. Navíc se děti dozví i všechno potřebné pro to, aby svoje kompostovací návyky mohly přenést i domů.

Za nadšení a spolupráci už nyní děkujeme paní ředitelce PaedDr. Ivě Cichoňové a učitelům pro 1. a 2. stupeň Lucii Hálové a Mgr. Michalu Lokajovi.

Uzavřený cyklus jídla do škol je projekt podpořený Hlavním městem Praha pro rok 2018/19.

 

 

Přiložené soubory:

Publikován: 26.2.2019

Vytvořil(a): Vladimír Bílek

  Kalendář

Pondělí 22.7.

Hlavní prázdniny

Úterý 23.7.

Hlavní prázdniny

Středa 24.7.

Hlavní prázdniny

Čtvrtek 25.7.

Hlavní prázdniny

Pátek 26.7.

Hlavní prázdniny

Sobota 27.7.

Hlavní prázdniny

Neděle 28.7.

Hlavní prázdniny