ZŠ Angel a projekt Uzavřený cyklus jídla do škol ve spolupráci s KOKOZA, o.p.s.

Máme pilotní školu!

 

Znáte školu, kde si žáci pěstují bylinky a zeleninu ve vlastnoručně vyrobených záhonech, sklizeň pomáhají zpracovat a její zbytky pak vracejí do půdy? Kde zvířecími mazlíčky jsou žížaly v kompostérech? A místem pro setkávání rodičů, dětí a učitelů školní komunitní zahrada?

V pražských Modřanech zrovna jedna taková vyrůstá. Základní školu Angel jsme totiž vybrali jako pilotní pro náš projekt Uzavřený cyklus jídla do škol.

S nabídkou zapojit svoje žáky do celoroční péče o půdu, záhony i kompost jsme na začátku školního roku obeslali víc než stovku pražských škol (pilotní projekt zatím běží jen pro území Prahy). Ozvalo se nám jich deset a z nich jsme vybrali ty, které mají 1. a 2. stupeň, školní zahradu, kterou chtějí opečovat, a hlavně dostatek nadšení pro celou myšlenku uzavřeného cyklu jídla. U workshopů a přednášek to totiž opravdu nekončí, se školou budeme v intenzivním kontaktu celý rok až do závěrečné zahradní slavnosti, kde se děti i učitelé podělí o radost ze vzrostlé zahrady se svými rodinami a přáteli.

Modřanská škola Angel je tou první vyvolenou i díky počtu žáků, kterých je skoro 800. Moc se proto tešíme na to, kolik dobrot společně vypěstují a jak rychle jim s pomocí žížalího kompostu zahrada poroste pod rukama. Navíc se děti dozví i všechno potřebné pro to, aby svoje kompostovací návyky mohly přenést i domů.

Za nadšení a spolupráci už nyní děkujeme paní ředitelce PaedDr. Ivě Cichoňové a učitelům pro 1. a 2. stupeň Lucii Hálové a Mgr. Michalu Lokajovi.

Uzavřený cyklus jídla do škol je projekt podpořený Hlavním městem Praha pro rok 2018/19.

 

 

Přiložené soubory:

Publikován: 26.2.2019

Vytvořil(a): Vladimír Bílek

  Kalendář

Středa 24.4.

Pedagogická rada