Zahradní slavnost 2018: Vivat republika!

Téma letošní Zahradní slavnosti je opravdu slavnostní. V úterý 19. června budeme opět cestovat časem, tentokrát však o rovných 100 let nazpět. Co vše vás čeká?

Minulý rok jsme si připomněli výročí školy, letos společně oslavíme kulaté jubileum naší republiky. Přesně před 100 lety bylo založeno samostatné Československo. Bylo to období plné nadějí, očekávání, radosti a odhodlání. A do této atmosféry „nového začátku“ se přeneseme nejen během samotné zahradní slavnosti, ale i v nadcházejících týdnech a měsících.     

 

V úterý 19. června nás na školním hřišti čeká řada sportovních, zábavných i vědomostních aktivit, dobově laděná i zcela současná vystoupení na centrálním pódiu, stánky a stanoviště s kreativními dílnami nebo oblíbená horolezecká stěna (a pro mladší i skákací hrad). Nebude chybět občerstvení pro všechny generace návštěvníků ani závěrečné slavnostní vypouštění balonků. A pozor, připravte si žvýkačky! (psst, zatím tajné).  

 

Dobu před sto lety si připomeneme nejen prostřednictvím doprovodného programu přímo v den akce, ale také díky tématické soutěži „Paměť Angelu“, do které můžete v dubnu a v květnu zapojit celou rodinu. Úkolem totiž bude zaznamenat zajímavý příběh z oddobí 1. republiky (1918 – 1938). Inspirací mohou být události, které najdete v knihovně či v online archivech, avšak tím zcela nejlepším zdrojem vzpomínek jsou, a vždy budou, právě příběhy vyprávěné vlastními rodiči či prarodiči. Uvidíte, že natrefíte na něco speciálního!        

 

A jelikož paměť je třeba tříbit průběžně, již brzy vyhlásíme také historický vědomostní kvíz, týkající se období 1. republiky. V této soutěži budou za správné odpovědi sbírat body jak jednotliví „badatelé“, tak i celé třídní týmy.

 

Těšíme se na vaši účast a doufáme, že se vám bude program líbit. Na viděnou v roce 1918!   

 

 

PS. Pokud se slavnost na počest stoleté „slečny Republiky“ osvědčí, rozhodli jsme se, že za 100 let ji uspořádáme znovu. :)

Publikován: 13.4.2018

Naposled upraven: 15.4.2018

Vytvořil(a): Andrea Melzerová

  Kalendář

Středa 24.4.

Pedagogická rada