Rodičovská kavárna na téma Vedení dětí k samostatnosti a odpovědnosti- část 1.

Milí rodiče,

připravili jsme pro Vás další z řady rodičovských kaváren. Tentokrát je téma tak obsáhlé, že kavárna bude rozdělena na dvě části, které na sebe budou volně navazovat.

První část bude 10.2.2022 od 20:00 on-line, přes Google meet

Zájemnce prosíme o vyplnění přihlášky prostřednictvím formuláře, viz níže. 

Nejpozději den před konáním Vám zašleme přihlašovací údaje.

 
Rodičovská kavárna na téma Vedení dětí k samostatnosti a odpovědnosti- část 1.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Seznámíme se s tím, jak funguje mozek během komunikace a jak děti v souladu s jeho fungováním vést k odpovědnosti a samostatnosti. Obsah ochutnávky je vystavěn na základě sdílení konkrétních situací. Do těchto situací promítneme poznatky o fungování mozku a budeme v nich trénovat, jak vést děti k sebeřízení (být dostatečně důrazný a současně komunikovat formou, která se nedotýká statutu, jistoty a autonomie a neblokuje tak přemýšlení).
Konkrétně se budeme rozvíjet v oblastech těchto dovedností:

-       vědomá práce se vztahovou rovinou vlastní komunikace,

-       kontrolované odžívání emocí během komunikace,

-       používání objektivního jazyka,

-       vědomá práce s vedením a řízením. 

 

Mgr. Michal Dubec je učitel s 21 letou praxí. Učil 9 let na základní škole, poté 12 let na gymnáziu a na vysoké škole. V Současné době učí v programu Učitel naživo a vede programy pro děti na několika základních školách. Specializuje se na vedení lidí (žáků, studentů a dospělých) k sebeřízení a k odpovědnosti za chování a učení, práci se skupinovou dynamikou školních tříd a pracovních kolektivů, třídnické hodiny, řešení konfliktů s kolegy a rodiči a práci s emocemi.

V soukromém životě se věnuje běhání, vyřezávání ze dřeva a ochutnávání kávy. 

 

Publikován: 14.1.2022

Vytvořil(a): Kristýna Hrůzová

Podporujeme a děkujeme