DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče,

v souvislosti se změnami pravidel pro karanténní opatření, která vstoupila v platnost dne 25.9.2020, sdělujeme následující (vyňato z dokumentu HSHMP):

Pokud bylo dítě v kontaktu s Covid pozitivní osobou:

1)  musí být v karanténě po dobu 10 dní od posledního kontaktu a testováno bude 5.-10.den. Pokud bude výsledek negativní, bude karanténa ukončena, tzn.do školy přichází dítě až v okamžiku obdržení negativního výsledku.

2) dle nových pravidel je možnost dítě netestovat, pokud je po celou dobu karantény bezpříznakové. V tomto případě ovšem trvá karanténa 14 dní od posledního kontaktu.

Dítě musí dodržovat pravidla karantény, nestýkat se s jinými lidmi. Ostatní členové rodiny v karanténě být nemusí, nebyli v kontaktu s  Covid -19 pozitivní osobou.

Při návratu do školy dítě předá prohlášení zákonného zástupce o bezinfekčnosti.

Příznaky nemoc Covid - 19 : teplota 37°C a více, bolesti hlavy, svalů, kloubů, únava, kašel, dušnost, rýma, nevolnost, zvracení, průjmy, ztráta chuti, ztráta čichu.

Žádanku k odběru Vám vypíše pediatr, kterého musíte kontaktovat, odběr bude hrazen pojišťovnou. Dítě se musí dostavit na odběrové místo kdekoliv v Praze. Na odběrovém místě řeknete, že máte vystavenou žádanku, oni si ji na místě vygenerují ze systému podle rodného čísla. Výsledky z testování bývají obvykle do 24-48hod., přesnější informaci Vám dají na odběrovém místě.

PaedDr. Iva Cichoňová, ředitelka školy

Příloha: