"Vaříme" skvělou jídelnu

Stravkomise v žákovském parlamentu.

VEDOUCÍ JÍDELNY A STRAVOVACÍ KOMISE V ŽÁKOVSKÉM PARLAMENTU, ANEB „VAŘÍME SKVĚLOU JÍDELNU“

V pátek 20. dubna jsme v žákovském parlamentu mluvili o stravování a jídelně.

Svou usměvavou tvář přišla dětem připomenou vedoucí školní jídelny – paní Jana Korytářová. A proč je důležité, abys věděl, jak vypadá? Za paní Korytářovou jdi vždycky, když se ti v jídelně něco nelíbí, něco ti nechutná, máš nějaký nápad na zlepšení a nebo chceš jídelnu pochválit. S chválením a poděkováním ale můžeš jít rovnou za kuchařkami – určitě je milá slova potěší, když vstávají v 5 ráno, abychom měli v poledne teplé jídlo.

Necítíš se na to mluvit rovnou s lidmi z jídelny? To je v pořádku – ale rozhodně si nenechávej, co máš na srdci, pro sebe, protože pak se nemůžeš divit, že se nic nezlepší. Pokud se necítíš na to mluvit rovnou s lidmi z jídelny, máš 2 možnosti:

• První možnost: pokud s tebou chodí na oběd paní učitelka nebo asistentka, můžeš svoji připomínku říct jí a poprosit ji, aby promluvila s paní Korytářovou
  • Druhá možnost: před vchodem do jídelny bude namontovaná hnědá zamykací schránka (koukni na obrázek níže). Tam můžeš svou zprávu pro jídelnu kdykoli hodit. Schránka má průhledné víčko a je uzamykatelná, takže se tvá zpráva dostane velice rychle pouze do rukou paní Korytářové. Zabývat se budeme jen slušně formulovanými zprávami.

Jídelna už se několik let snaží pracovat s dětmi i rodiči na tom, aby jejím „klientům“ (= tobě a tvým spolužákům :- ) chutnalo a abyste byli spokojení. A k tomu potřebuje tvoji spolupráci! Možnosti, jak komunikovat s jídelnou, shrnuje plakátek, který vytvořila paní učitelka Hálová a který dáme do jídelny a do tříd, aby ti tvé právo a zároveň povinnost připomínal. Na tvoje vzkazy se těší

Jana Korytářová za jídelnu
Bára LeBlanc za rodiče