DUBNOVÁ OCHUTNÁVKA V JÍDELNĚ

Jak zvládla naše jídelna celozrnné jídlo se sójou?

A jak dopadlo hodnocení rodičů a dětí?

Všichni byli nadmíru spokojeni s polévkou, která nejen dobře vypadala, ale i dobře chutnala. Jasná 1 u dětí i dospělých.

Čevabčiči s bramborem také chutnalo, ale postřehy dětí se lišily od těch rodičovských. Zatímco brambory rodičům chutnaly, dětem se zdály mazlavé a ani chuťově je nijak neoslnily. Rodičům na talíři chyběla trocha čerstvé zeleniny (kousek okurky, rajčete, papriky nebo třeba ledového salátu), která by jídlo určitě posunula, jak vizuálně, tak chuťově, na mnohem vyšší úroveň. Dětem se na první pohled čevabčiči nezdálo příliš lákavé, ale když ho ochutnaly, zjistily, že je dobré. Malým průzkumem u ostatních dětských strávníků jsme zjistili, že vzhled čevabčiči opravdu děti příliš nelákal, a je škoda, že některé děti od jídla odradil, i když chuťově bylo čevabčiči dobré.

Ochutnávající byli velmi zvědaví na guláš ze sójového masa s celozrnnými těstovinami – jídlo, na které nemusí být všechny děti běžně zvyklé. A ano, u dětí se ukázalo, že na chuť tohoto jídla opravdu zvyklé nejsou, nicméně jídlo hodnotily jako „super“, což je super :-). Takže milé překvapení jak pro děti, tak pro rodiče. Výborná omáčka a perfektně uvařené těstoviny získaly u obou skupin hodnotitelů známku 1.

Zeleninový talíř s hummusem ochutnávali jen rodiče. Salát byl čerstvý a zelenině nebylo co vytknout, ale celková chuť byla nevýrazná až mdlá a salát by si zasloužil dochucení. Proto hodnocení známkou 2.

Nabídka pití: mléko, slazený i neslazený čaj, voda a 2 druhy ředěného džusu. Zajímavé je, že samy děti uvedly poznámku, že jahodová šťáva se jim zdála až příliš sladká.

Děti velmi kladně hodnotily nové stoly a židle, které se jim líbily. Je vidět, že i u dětí hraje prostředí, ve kterém obědvají, svoji roli.

Děkujeme kuchařkám a ostatním zaměstnancům školní jídelny za jejich práci.

Za Stravovací komisi Ivana Kovářová

Publikován: 29.4.2019