Štrúdlování

Zveme Vás na akci "Štrúdlování" dne 10. 10. 2017 od 16hodin

Dobrý den, milí rodiče,

Určitě jste si již všimli plakátů ve školce – ráda bych Vás pozvala na první akci MŠ Angel v letošním roce – Štrúdlování. Pozvánku si můžete prohlédnout v příloze. Koná se v úterý 10.10. od 16h na školní zahradě budovy Hasova (modrá školka).

Kdo tuto akci znáte, víte, že je každý rok velmi vydařená, pro nové rodiče - pointou je, aby se sešlo co nejvíce rodičů a dětí a poznalo se, navázaly se rodičovské kontakty a vybudovala / upevnila se školková komunita. No a nejlépe se druží při nějakém dobrém, nejlépe sezónním jídle, takže se pečou štrúdly všech druhů.

Aby nechyběla motivace k pečení, je vyhlášená soutěž tříd o nejdelšího štrúdlového hada, o nejdelší štrúdl a nejoriginálnější štrúdl. Loni jsme dohromady za celou školku naměřili přes 50 metrů, takže se 6ti třídami bychom letos mohli atakovat 80 m!

V příloze je pozvánka.

Důležitá poznámka o pravidlech:

-          Každý štrúdl musí být tvořen z jednoho kusu (nelze, aby jeden rodič přinesl 3 štrúdly a pak je na soutěžním stole sestavil jako jeden)

-          Limit je 1 dítě = 1 štrúdl

-          Přijímáme i jinou než jablečnou variantu

Své napečené pochoutky prosím doneste buď hned ráno při příchodu do školky (na odpoledne budou pak přeneseny na zahradu), nebo odpoledne mezi 15:30 a 16h rovnou na zahradu. Poté proběhne měření. Sladké odpoledne bude završeno konzumací této oblíbené české pochoutky!

O převoz štrúdlů donesených ráno do budovy Angelovova (Čmeláčci a Světlušky) se během dne postaráme.

Předpověď počasí v této chvíli nevypadá úplně ideálně, ale věřím, že se ještě umoudří a budeme mít sucho! V případě deštivého dne by každá třída štrúdlovala jednotlivě ve své domácí třídě. O této variantě bych informovala během úterního dopoledne mailem, případně budou informované paní učitelky.

Těším se s Vámi na shledanou...

Za organizační tým,

Jarka Riley (Eda – Světlušky)

Přiložené soubory:

Publikován: 4.10.2017